Genital Beyazlatma

İstanbul genital beyazlatma; vajina beyazlatma olarak da adlandırılan son yıllarda pek çok kadının başvurduğu genital estetik işlemleri arasındadır. Bikini bölgesi renk açma işlemi, günümüzde lazerle uygulanmakta ve oldukça başarılı sonuçlar alınmasını sağlamaktadır.

Genital bölgede kararma; gebelik, doğum yapma, tahriş edici iç çamaşırı tercihi, kilo dengesindeki aksaklıklar ve hormonal bozukluklar gibi faktörlerin neden olduğu bir problemdir. Kadınlar, genital bölgedeki kararma sebebiyle bazı estetik kaygılar yaşayabiliyorken öz güven eksikliği problemi de çekebilmektedir.

Sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler ile birlikte genital beyazlatma işlemi sayesinde genital bölgede kararma da artık bir sorun olmaktan çıkıyor.

Genital Beyazlatma Nedir?

Genital beyazlatma, genital bölgenin kararması şikayeti ile uygulanan bir genital estetik işlemidir. Tedavinin adı genital beyazlatma olsa da bu tedavi, vajinanın iç kısmında uygulanmaz. Genital kararma problemi, çeşitli nedenlerden dolayı oluşmakta ve tıp literatüründe “Hiperpigmentasyon” olarak tanımlanmaktadır.

genital-beyazlatma-istanbul

genital-beyazlatma-nasil-olur

Genital Bölge Neden Kararır?

Genital bölge neden kararır sorusunun cevaplarını aşağıdaki şekilde sıralamamız mümkündür:

 • Genetik faktörler,
 • Yanlış kozmetik ürün kullanımı,
 • Yanlış iç çamaşırı kullanımı (sentetik içerikli iç çamaşırları),
 • Günlük ped kullanımı,
 • Dar kıyafet giyilmesi,
 • Hormonal nedenler,
 • İleri yaş,
 • Sigara kullanımı,
 • İdeal kilonun üzerinde olma,
 • Tiroid hastalıkları,
 • Polikistik over sendromu (PKOS).

Genital bölge kararması toplumun oldukça büyük bir kesiminde görülmek ile birlikte kadınların pek çoğu bu durumdan şikayetçi olmaktadır. Genital bölge kararması, kişinin öz güvenini önemli derecede olumsuz etkilemektedir.

Tıp alanında yaşanan gelişmeler, lazer teknolojisinin sağlık sektöründe güvenilir bir şekilde kullanılmaya başlanmasını olanaklı kılmış ve bunun sonucunda genital bölge beyazlatma işlemi uygulanmaya başlanmıştır. Lazer teknolojisinin yanı sıra dermabrazyon, mikrodermabrazyon, PRP uygulamaları ile de genital bölge beyazlatma işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Genital Bölge Beyazlatma Nasıl Yapılır?

İstanbul genital bölge beyazlatma işlemi yukarıda da belirttiğimiz gibi farklı yöntemler ile uygulanabilmektedir. En sık tercih edilen genital bölge beyazlatma yöntemi, lazer uygulamalarıdır. Doz ayarlamasının iyi yapıldığı işlemlerde oldukça başarılı sonuçlar alınabilmektedir.

Genital beyazlatma, oldukça kısa sürede ve acı hissi olmadan uygulanabilir. Lazer ile genital bölge beyazlatma işleminde, genital bölgede hiperpigmentasyon adı verilen koyulaşmayı ortadan kaldırmak için melanin pigmenti hücreleri bloke edilmektedir. Bu sayede lazer ışınları, genital bölgedeki dokuların canlanıp gençleşmesine olanak tanımaktadır.

Lazer ile Genital Bölge Beyazlatma Nedir?

Lazer ile genital bölge beyazlatma işlemi; CO2 lazer, Erbium yağ lazer, Q Switch lazer yöntemleri ile gerçekleştirilebilmektedir. Lazer teknolojisi sayesinde uygulama bölgesinde termal etki yaratılarak derinin ısınması sağlanmaktadır. Böylece kolajen sentezi artmakta ve cilt soyulmaktadır. Soyulan bölgenin altından sağlıklı yeni cilt açığa çıkmaktadır. Lazer ile genital bölge beyazlatma işleminde %40 oranında renk açma sağlanabilmekte ve bu işlem yaklaşık 10 dakika sürmektedir.

Lazer ile genital bölge beyazlatma uygulamasından önce genital bölge, özel solüsyonlar ile dezenfekte edilebilmekte ve bölgesel anestezi uygulaması sayesinde herhangi bir acı ve ağrı hissi oluşmamaktadır.

Genital Beyazlatma İşleminde Kesi Yapılıyor mu?

Kliniğimizde uygulanan lazer ile genital bölge beyazlatma işleminde herhangi bir kesi olmamaktadır. Uygulama bölgesine yapılan lokal anestezi sayesinde hasta, hiçbir ağrı ve acı hissetmeden genital bölge beyazlatma işlemi gerçekleştirilmektedir.

Genital Beyazlatma Sonrasında Nelere Dikkat Etmeliyim?

 • İşlem gerçekleştirildikten sonra hijyene çok özen gösterilmeli,
 • Genital bölgenin kuru tutulması sağlanmalı,
 • Sentetik iç çamaşırları giyilmemeli,
 • Pamuklu iç çamaşırları giyilmeli,
 • Vajinal duş uygulaması yapılmamalı,
 • Dengeli ve sağlıklı beslenilmeli,
 • Çok kilo almamaya dikkat edilmelidir.

genital-beyazlatma-agrili-bir-islem-midir

genital-beyazlatma-yontemleri

Genital Beyazlatmanın Cilde Zararı var mı?

Kliniğimizde uygulanan genital beyazlatma işleminin, cilt üzerinde hiçbir zararı olmamaktadır. Tam tersi yönde, genital beyazlatma, cildin sağlığı açısından olumlu sonuçlar vermektedir.

Genital Beyazlatma Sonrası Cinsel Hayat Nasıl Olmalı?

Genital beyazlatma uygulaması yaptıran hasta, işlemin yapıldığı günden bir hafta sonrasında cinsel hayata geri dönebilirler. Cinsel ilişki öncesi ve sonrasında hijyene mutlaka dikkat edilmesi gerektiği unutulmamalıdır.

 

Genital Bölge Nasıl Kararır?

Genital bölgede, güneş altında uzun süre kalmak, güneş ışınlarından olumsuz etkilenmek ve benzeri faktörlerin sonucunda kararma yaşanabilmektedir. Kişinin yaşının ilerlemesi ile birlikte vücutta meydana gelen cilt yapısındaki ve hormonlardaki değişimler vajina bölgesinde kararmalar yaşanabilmektedir.

Genital Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Öncelikle çeşitli kimyasal solusyonlarla peeling yöntemi ile renk açma en başarılı olan yöntemdir. Bir diğer yöntem laser ile renk açmadır.

Genital Bölge Beyazlatma Kalıcı mı?

Genital bölge beyazlatma işlemleri farklı yöntemlerle uygulanabilir. Bu işlemler yalnızca derinin üst katmanında etkilidir. Beyazlatma işlemi kremlerle de yapılabilir ancak bu şekilde uygulanan genital beyazlatma tedavisi kalıcı olmaz lazerle yapılan tedavilerde ise derinin alt kısmına yani derinlerine indirildiği için beyazlatma tedavisi çok daha etkili ve kalıcı olmaktadır.

Vajina Rengi Açılır mı?

Özellikle lazerle genital bölge renk açma tedavilerindeki kişilerin yapılan işlemden memnuniyeti oldukça fazladır. Halk arasında “genital bölge beyazlatma”, “vajina beyazlatma”, “özel bölge renk açıcı işlemler”, “cinsel organ beyazlatma” isimleriyle da bilinen genital bölgenin renk açıcı işlemleri farklı uygulamalarla yapılabilmektedir.

Vajina Kararması İçin Hangi Doktora Gidilir?

En sağlıklı ve etkili yöntem bu tip operasyonlarda uzmanlaşmış bir doktor tarafından bir kadın hastalıkları kliniğinde uygulanan lazer tedavileridir.

Sizden Gelenler
Hasta Yorumları
Tüm Yorumlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

hymenoplasti-kizlik-zari-dikimi
Hymenoplasti (Kızlık Zarı Dikimi)

Hymen halk arasında kızlık zarı olarak tanımlanmaktadır. Vajinanın giriş kısmında 1,5…

Devamını Oku
vajinoplasti-vajina-daraltma
Vajinoplasti (Vajina Daraltma)

İstanbul vajina daraltma; çeşitli nedenler ile vajina yapısında genişleme ve gevşeme …

Devamını Oku
labioplasti-ic-dudak-estetigi
Labioplasti (İç Dudak Estetiği)

İstanbul labioplasti; en sık tercih edilen genital estetik işlemleri arasında yer alm…

Devamını Oku

Ne Aramıştınız?