Vajina Estetik Ameliyatları

İstanbul vajina estetik ameliyatları; kadın üreme bölgesindeki deformasyonların giderilmesi, hem estetik hem de işlevsel açıdan tedavi edilmesi olarak tanımlanmaktadır. Vajina estetik ameliyatları, kozmetik jinekoloji alanında gerçekleştirilen işlemlerdir. Genital bölgenin güzel görünmesi, sağlığı kadar önemlidir. Bu bölgede oluşan herhangi bir deformasyon; kadının öz güvenini zedeleyebilmekte, cinsel yaşamında problemlere yol açabilmektedir.

Son yıllarda tıp alanındaki gelişmelerin de sayesinde vajina estetik ameliyatları güvenilir bir şekilde uygulanmakta ve başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Vajina Estetiği Nedir?

İstanbul vajina estetiği, vajinanın görünümü ve işlevindeki problemlerin giderilmesi amacı ile uygulanmaktadır. Vajina estetiği, her geçen gün daha fazla hasta tarafından talep edilmekte ve gerçekleştirilmektedir.

Kadın genital bölgesinde (vajinada) bulunan deformasyonlar, kişinin öz güvenini zedelemekte ve işlevsellik problemleri çekmesine neden olmaktadır. Vajina estetik ameliyatları sayesinde hastanın estetik ve fonksiyonel problemleri çözülmekte ve dolayısıyla hasta, kaybettiği öz güvenini geri kazanmaktadır. Her operasyonda olduğu gibi vajina estetik ameliyatlar da alanında uzman ve deneyimli bir doktor tarafından gerçekleştirilmelidir.

Vajina Estetik Ameliyat Çeşitleri

İstanbul vajina estetik ameliyat çeşitlerini aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz;

 • Vajina Daraltma: Doğum, ileri yaş ya da hormonal nedenler sonucunda genişleyen vajinanın daraltılması işlemidir. Vajinoplasti olarak da tanımlanmaktadır.
 • Labioplasti: Genital bölgedeki dudakların zaman içerisinde hacim kaybederek sarkması ve şekil bozukluğuna uğraması sonucunda uygulanmaktadır. Bu işlem ile fazla dokular alınmakta simetrik bir görünüm kazandırılmaktadır.
 • Kızlık Zarı Dikimi: Estetik ve sağlık dışında bir amaç ile uygulanmaktadır. Bekaretin sembolü olan kızlık zarı, deforme olduğunda kanamaya neden olmaktadır. Kapalı toplumlarda ise bu kanamanın düğün gecesi yaşanması gerektiğine inanılır. İlk cinsel birlikteliğini düğün gecesinden önce yaşamış olmak ve evlendikten sonra ilk cinsel birliktelikte kanama olmasını isteyen kadınlar, son yıllarda sıklıkla kızlık zarı dikimine başvurmaktadır.
 • Vajina Beyazlatma: Hormonal nedenler ve genetik faktörler ile vajina bölgesinde kararma yaşanabilmektedir. Bu nedenle de vajina beyazlatma uygulamaları ile ilgili bölge eski doğal rengine kavuşturulabilmektedir.

Vajina Estetiği Ameliyat Öncesi Süreç

İstanbul vajina estetiği ameliyatı öncesi süreçte ayrıntılı bir muayene gerçekleştirilmektedir. Genital enfeksiyon, siğil ya da benzeri bir problem varlığında öncelikle bu problem tedavi edilmektedir. Uygulanacak vajina estetiği işlemlerine karar verilmekte ve planlanmaktadır.

Vajina Estetiği Operasyon Süreci

İstanbul vajina estetiği ameliyatları, sterilizasyonu tamamlanmış merkezlerde uygulanmalıdır. Aksi halde enfeksiyon riski söz konusu olabilmektedir. Genel ya da lokal anestezi altında yürütülen operasyonun süresi uygulanacak işlemlerin bütününe göre farklılık gösterebilmektedir.

İstanbul vajina estetiği operasyonu süreci tamamlandığında hasta, 4-5 saat sonra eve gidebilmektedir. İyileşme sürecinde hekimin önerilerine eksiksiz bir şekilde uyulduğunda konforlu bir iyileşme süreci yaşanabilmektedir.

genital-estetik-fiyatlari-istanbul

istanbul-genital-estetik-merkezi

Vajina Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

İstanbul vajina estetik ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gereken noktaları aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz;

 • Reçetedeki ilaçların eksiksiz bir şekilde kullanılması,
 • Bağışıklık sisteminin güçlü tutulması,
 • Sigara ve alkol tüketimine ara verilmesi,
 • Genital temizliğe özen gösterilmesi,
 • Genital bölgenin kuru ve temiz olduğundan emin olunması,
 • Pansumanların aksatılmaması,
 • İyileşme süreci tamamlanıncaya dek cinsel ilişkiye ara verilmesi.

İstanbul vajina estetik ameliyatları ile ilgili detaylı bilgi ve randevu almak için 0 (532) 638 35 20 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Vajina Estetik Ameliyatlarında Jinekoloğa mı Plastik Cerraha mı Başvurulmalıdır?

Vajina estetiği olmak isteyen hastaların merak ettiği bir diğer konu ise vajina estetiği jinekolog tarafından mı yoksa plastik cerrah tarafından mı yapılması gerektiğidir.

Vajina estetik işlemleri genellikle, kadın genital bölge anatomisini çok iyi bilen jinekologlar yani kadın hastalıkları ve doğum uzmanları tarafından gerçekleştirilmektedir. Fakat son yıllarda vajina estetiğine yani genital estetiğe artan talep ile birlikte plastik cerrahlar da bu alanda çalışmaya başlamıştır.

Vajina estetik ameliyatlarında, doktorun kadın genital yapısını bilmesi ve bu alandaki tecrübesi oldukça önemlidir. Vajina estetik ameliyatını olmadan önce alanında uzman ve deneyimli bir hekim araştırması, önem taşımaktadır.

vajina-daraltma-istanbul

vajina-estetigi-nasil-olur

Vajina Estetik Ameliyatları Genel Anestezi Altında mı Yapılmaktadır?

Hayır, vajina estetik ameliyatlarının hepsinde genel anestezi yapılmamaktadır. Ameliyatta yapılacak anestezi yöntemi ile ilgili son kararı, anestezi uzmanı belirlemektedir.

Vajina estetik ameliyatlarında bazı hastalarda genel anestezi kullanılırken bazı hastalarda ise spinal anestezi (bölgesel anestezi) kullanılmaktadır.

Barbie Vajina Estetiği Neden Yapılır?

Labioplasti yani bilinen diğer adı ile genetik estetik ameliyatlarında hastalar tarafından en sık tercih edilen görünüm olan Barbie vajina estetiğinde iç dudaklar mümkün olduğunca en minimal şekile getirilip küçültülerek, kalan iç dudak yapılarının dış dudaklar tarafından tamamen bir görünüme getirilmesi hedeflenir.

Vajina Estetiği Zor mu?

Her ameliyatın kendine göre riskleri ve zorlukları olduğu gibi genetik estetik ameliyatlarının da bazı riskleri vardır. Genital estetik uygulamaları genel olarak çok zor ve riskli operasyonlar değildir.

Vajinoplasti Hastalığı Nedir?

Vajinoplasti bir hastalığı değil genital estetik operasyonunu ifade eder. Dış genital bölgeye yapılan müdahaleler iç dudakların küçültülmesi (labioplasti), büyük dudakların dolgun hale getirilmesi ve pubis estetiğidir.

Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Labioplasti ameliyatları fazladan, düzensiz şekilde, sarkık, kırışmış ve geniş görünen dudak kısımları ile kıvrımlar çıkarılmakta ve daha sonrasında da estetik dikişlerle operasyon tamamlanmaktadır.

Vajina Estetiğinde Neler Yapılır?

Vajina estetiği görüntüsü bozulan genital bölgenin genç görünmesini, yenilenmesi ve vajinanın daraltılmasını içeren ameliyatlarıdır. İşlemler iç dudak ve dış dudaklara yapılan estetik işlemler, kliteroplasti ve vajina daraltma olarak sıralanabilir.

Vajina Daraltma Ameliyatı Fiyatı Ne Kadar?

Vajina daraltma ameliyatı fiyatları, operasyon sırasında yapılacak işlemlere, hastanın isteklerine, işlemin yapıldığı anestezi türüne ve ameliyatı yapacak doktor ve ekibine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Sizden Gelenler
Hasta Yorumları
Tüm Yorumlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

vajinoplasti-vajina-daraltma
Vajinoplasti (Vajina Daraltma)

İstanbul vajina daraltma; çeşitli nedenler ile vajina yapısında genişleme ve gevşeme …

Devamını Oku
genital-beyazlatma
Genital Beyazlatma

İstanbul genital beyazlatma; vajina beyazlatma olarak da adlandırılan son yıllarda pe…

Devamını Oku
labioplasti-ic-dudak-estetigi
Labioplasti (İç Dudak Estetiği)

İstanbul labioplasti; en sık tercih edilen genital estetik işlemleri arasında yer alm…

Devamını Oku

Ne Aramıştınız?