Genital Estetik

genital-beyazlatma
Genital Beyazlatma

İstanbul genital beyazlatma; vajina beyazlatma olarak da adlandırılan son yıllarda pe…

Devamını Oku
labioplasti-ic-dudak-estetigi
Labioplasti (İç Dudak Estetiği)

İstanbul labioplasti; en sık tercih edilen genital estetik işlemleri arasında yer alm…

Devamını Oku
vajina-estetik-ameliyatlari
Vajina Estetik Ameliyatları

İstanbul vajina estetik ameliyatları; kadın üreme bölgesindeki deformasyonların gider…

Devamını Oku
vajinoplasti-vajina-daraltma
Vajinoplasti (Vajina Daraltma)

İstanbul vajina daraltma; çeşitli nedenler ile vajina yapısında genişleme ve gevşeme …

Devamını Oku
hymenoplasti-kizlik-zari-dikimi
Hymenoplasti (Kızlık Zarı Dikimi)

Hymen halk arasında kızlık zarı olarak tanımlanmaktadır. Vajinanın giriş kısmında 1,5…

Devamını Oku

Genital Estetik Nedir?

Genetik estetik operasyonlar vajen ve vulvanın doğuştan veya çeşitli sebeplerle sonradan oluşan şekil bozukluklarının giderilmesi için kullanılır. Genital organdaki şekil bozuklukları, kadınlarda güvensizliği ve utangaçlığı tetikleyebilir ve cinsel yaşamı olumsuz etkileyebilir. Zaman içerisinde cinsellikten soğuma, genital akıntı veya cinsel ilişki sırasında endişe duyma gibi problemler baş gösterebilir.

Kadınlarda dış genital organlar; mons pubis, dış dudaklar, iç dudaklar, kızlık zarı ve klitoristen oluşmaktadır. Hastaların genital estetik ile ilgili sorunlarının sebepleri doğuştan, gelişime bağlı olarak veya doğum sonrası ortaya çıkabilmektedir.

En sık yapılan genital estetik operasyonlar; labioplasti, labia minoraların küçültülmesi, hudoplasti, mons pubis germe ve vajinoplastidir. Genital estetik işlemleri, sağlık alanındaki son teknoloji yöntem ve cihazlarla gayet konforlu bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Genital bölge estetiği; kadın genital bölgesinde doğumsal ya da zamanla gelişen yapısal ve kozmetik problemlerin giderilmesi amacıyla uygulanan işlemlerin bütünüdür. Kadın genital bölgesi, cinsel ilişki sırasında önemli olmakla birlikte aynı zamanda kadının öz güveni açısından da büyük önem taşımaktadır.

Vücudundaki bazı bölgeleri estetik olarak çekici ve güzel bulmayan kadınların psikolojisi olumsuz yönde etkilenmekte, öz güveni zedelenmekte ve bu sebeplere bağlı olarak kadınlar, karşı cinsle olan ilişkilerinde sorunlar yaşayabilmektedir. Bu nedenle şekil bozukluklarının, sarkmaların ve renk değişimi gibi deformasyonların düzeltilmesine ihtiyaç duyulmaktadır.

Günümüzde artık teknolojinin sağladığı olanaklar ile estetik ameliyatlar ve işlemler, oldukça konforlu bir şekilde yapılmaktadır. Genital estetik, kadınların genital bölgede estetik kaygılar duyması sebebiyle, oldukça konforlu şekilde gerçekleştirilen estetik işlemler bütünüdür. Kadınlar, genital bölgelerinin istediği şekilde olması için genital estetik işlemlerine başvurmakta ve böylece kendilerini daha mutlu hissetmektedirler.

Genital Bölge Estetiği Nedir?

Genital bölge estetiği, enital bölgede yaşanılan fonksiyonel ve estetik problemlerin çözüme kavuşturulması amacı ile uygulanan işlemler bütünüdür.

Kadın Genital Bölgesi;

  • Vagen,
  • Dış dudaklar (labium majus),
  • İç dudaklar (labium minus),
  • Kızlık zarı (hymen),
  • Tepe bölgesi olarak tanımlanan mons pubis bölgelerinden oluşmaktadır.

Kadın genital bölgesini oluşturan bu bölgelerde; ileri yaş, genetik faktör ve yaşam tarzları nedeni ile çeşitli deformasyonlar oluşabilmektedir. Vagende gevşeklik, iç dudakların sarkması, dış dudakların hacim kaybederek sarkması, renk değişimleri yaşanabilmektedir.

Teknolojik gelişmelerin tıp alanına yansıması sonucunda genital bölge estetiği işlemleri kısa sürede güvenilir ve konforlu bir şekilde uygulanabilmektedir. Genital estetik işlemleri sayesinde hastalar, hem estetik hem de fonksiyonel açıdan daha mutlu hissetmektedirler.

Genital Bölge Estetiği Nasıl Yapılır?

Genital estetik ya da genital bölge estetiği, cerrahi ve cerrahi dışı yöntemler ile uygulanabilmektedir. Genital bölgedeki deformasyonlar, minimum düzeyde ise lazer ile genital estetik yöntemlerine başvurulabilmektedir. Söz konusu problemler ileri düzeyde ise cerrahi yöntemler ile tedavi edilmektedir.

Vagen genişlemesi ameliyatsız yöntemler ile daraltılabilmektedir ancak ileri düzeyde genişleme söz konusu ve kişi idrar kaçırma problemi de yaşıyor ise cerrahi yöntemlere başvurulabilmektedir.

Genital Estetik Neleri Kapsamaktadır?

Sıklıkla yapılan genital estetik operasyonları arasında labioplasti, labia minoraların küçültülmesi, hudoplasti, mons pubis germe ve vajinoplasti yer almaktadır. Genital estetik operasyonlar, hastanın hem estetik hem de fonksiyonel kaygılarını ortadan kaldırmak için sıklıkla yapılmaktadır. Genital bölge estetiği işlemlerinin başarısı, hastanın beklentilerine, doktorun deneyim ve uzmanlığına göre şekillenmektedir. Alanında uzman ve deneyimli bir doktor tarafından gerçekleştirilen genital estetik operasyonları, hasta memnuniyeti ile sonuçlanmaktadır.

Genital Estetik Ameliyatları Nelerdir?

Genital bölgeye yapılacak olan her işlem, problem çözümüne odaklıdır ve farklılık gösterir. Bu yüzden çeşitli sayıda genital estetik ameliyatları mevcuttur.

Genital estetik ameliyatları aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • Labioplasti,
  • Vajinoplasti,
  • Doğum sonrası oluşan izlerin onarımı (Perinoplasty),
  • Kızlık zarı dikimi (Hymenoplasty),
  • Mons Pubis Estetiği (Dudakların üst ve tepe bölgesi

Labioplasti (Labium Estetiği)

Labium olarak isimlendirilen dudaklar; dış genital bölgeyi oluşturan daha kalın ve hacimli olan kısımlar, başka bir deyişle büyük dudaklar ile birlikte daha iç kısımda bulunan küçük dudaklardır.

Kişilerde yaşlanmaya bağlı veya zaman içerisinde kişisel sebeplerden dolayı oluşan sarkma oluşumları görülebilir. Genital bölgede bu tarz sarkma veya uzama tarzındaki oluşumlar, kişiyi estetik açıdan rahatsız edebilir ve kişide öz güven kaybına yol açabilir. Örnek olarak, kişi mayo ya da bikini giydiğinde bu sarkmalar, ön kısımda kendisini kabartı halinde belli edebilir ya da kişi cinsel ilişki esnasında ağrı çekebilir.

Labioplasti ameliyatı kişilerde; genital bölgede bulunan sarkma ve uzantı oluşumlarının giderilmesini ve oldukça konforlu bir genital estetik ameliyat süreci geçirilmesini sağlamaktadır.

Labioplasti ameliyatından sonra hasta, günlük hayatına dönebilir. Ancak unutulmamalıdır ki labioplasti ameliyatı sonrası, 4 ila 5 hafta kadar süre boyunca cinsel ilişkide bulunulmamalıdır.

Kişilerde yaşlanmaya bağlı veya zaman içerisinde kişisel sebeplerden dolayı sarkma oluşumları görülebilir. Genital bölgede bu tarz sarkma veya uzama tarzındaki oluşumlar, kişiyi estetik açıdan rahatsız edebilir ve kişide öz güven kaybına yol açabilir.

Örnek olarak, kişi mayo ya da bikini giydiğinde bu sarkmalar, ön kısımda kendisini kabartı halinde belli edebilir ya da kişi cinsel ilişki esnasında ağrı çekebilir. Vücut ağırlığındaki dalgalanmalar ve yaşlanma, dış labiaların sarkmasına veya hacmini kaybetmesine neden olabilir. Bu nedenle estetik olmayan bir görüntü oluşur. Bu sorunları gidermek için labioplasti uygulanır.

Labioplasti ameliyatı kişilerde; genital bölgede bulunan sarkma ve uzantı oluşumlarının giderilmesini ve oldukça konforlu bir genital estetik ameliyat süreci geçirilmesini sağlamaktadır. Dış labiaların sarkması durumunda vücudun başka bir bölgesinden elde edilen yağ, hacimli hale getirmek için dış labialara enjekte edilebilir. Labioplasti lokal veya genel anestezi altında yapılır ve genellikle dikiş atılmasına gerek yoktur.

Labioplasti ameliyatından sonra hasta, günlük hayatına dönebilir. Ancak unutulmamalıdır ki labioplasti ameliyatı sonrası, 4 ila 5 hafta kadar süre boyunca cinsel ilişkide bulunulmamalıdır.

Vajinoplasti (Vajina daraltma işlemi)

Vajina daraltma işlemi olarak adlandırılan vajinoplasti, hem cerrahi yöntem ile hem de lazer ile yapılabilmektedir. Lazer ile gerçekleştirilen vajina daraltma işlemi, kısa sürmektedir. Zaman içerisinde yaşa ya da gerçekleştirilen vajinal doğumlara bağlı olarak vajinal genişlemelere rastlanmaktadır. Vajinanın genişlemesi durumu, cinsel ilişkiyi olumsuz etkileyebilmektedir fakat vajinoplasti sayesinde hastalar, cerrahi olarak ya da lazer ile vajina genişlemesi probleminin önüne geçmektedir.

Cerrahi olarak gerçekleştirilen vajina daraltma işleminde, doku fazlalığı alınır ve bölgedeki dokuların gençleştirilmesi sağlanır. Lazer yöntemi ile gerçekleştirilen vajina daraltma işlemi ise ofis koşullarında, genel anesteziye gerek kalmadan çok konforlu ve kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Vajina daraltma işlemi olarak adlandırılan vajinoplasti, hem cerrahi yöntem ile hem de lazer ile yapılabilen bir genital estetik operasyonudur. Lazer ile gerçekleştirilen vajina daraltma işlemi, kısa sürmektedir. Zaman içerisinde yaşa ya da gerçekleştirilen vajinal doğumlara bağlı olarak vajinal genişlemelere rastlanmaktadır. Vajinanın genişlemesi durumu, cinsel ilişkiyi olumsuz etkileyebilmektedir fakat vajinoplasti sayesinde hastalar, cerrahi olarak ya da lazer ile vajina genişlemesi probleminin önüne geçmektedir.

Cerrahi olarak gerçekleştirilen vajina daraltma işleminde, doku fazlalığı alınır ve bölgedeki dokuların gençleştirilmesi sağlanır. Lazer yöntemi ile gerçekleştirilen bu genital estetik işlemi ise ofis koşullarında, genel anesteziye gerek kalmadan çok konforlu ve kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Estetik Kasık Ameliyatı

Pubis, göbeğin altında bulunur. Yaşlanma bu pubis bölgesinin sarkmasına ve elastikiyetini kaybetmesine neden olur. Bu bölgede yağlanma problemi olması sıkça karşılaşılan bir durumdur. Liposuction tedavisi uygulanarak bu sorun çözülebilir ve fazla deri alınır. Böylece gerçekleştirilen genital estetik sayesinde hasta, arzu ettiği görünüme kavuşmaktadır.

Hudoplasti (Klitoris Estetiği)

Hudoplasti Estetiği, Klitoris üzerinde bulunan fazla derinin alındığı bir genital estetik operasyonudur. Lokal veya genel anestezi altında yapılabilir.

Genital Estetik Uygulamalarında Amaç Nedir?

Tüm alanlarda olduğu gibi tıp alanında da kaydedilen önemli gelişmeler doğrultusunda, genital estetik uygulamalarında cerrahi ya da cerrahi olmayan işlemler ile hedeflenen sonuçları elde etmek mümkündür. Genital  bölge estetiğinde amaç; kişiye öz güven kazandırmak, kişinin daha iyi hissetmesini ve cinsel ilişki esnasında psikolojik ya da fonksiyonel olarak kötü hissetmemesini sağlamaktır.

Lazer ile Genital Bölge Estetiği Nedir?

Lazer ile genital bölge estetiği, genital bölgede oluşan deformasyonları lazer teknolojisi ile gidermek olarak açıklanmaktadır. Vagendeki genişleme, genital bölgede oluşan kararma ve renk değişimlerinin giderilmesinde lazer teknolojileri önemli ölçüde kullanılmaktadır.

Genital Bölge Estetiği Fiyatları 2023

İstanbul genital bölge estetiği fiyatları, işlemi uygulayacak doktorun tecrübesi, hangi işlemin uygulanacağı ve gerçekleştirilecek anestezi türüne göre değişkenlik göstermektedir. Genital bölge estetiği fiyatlarının belirlenmesi öncesinde ayrıntılı bir jinekolojik muayene gerekmektedir. Ayrıntılı bilgi için; 0 532 638 35 20 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

İstanbul Genital Estetik Doktoru

İstanbul genital estetik doktoru arayışında mutlaka alanında tecrübeli kadın hastalıkları ve doğum uzmanına başvurulması önerilmektedir. Kadın genital sistemi, üremeyi de sağladığı için genital estetik işlemlerinde tüm risklerin önüne geçilmesi gereklidir. Gerek lazerle gerekse de cerrahi genital estetik işlemlerde, her girişimsel işlemde olduğu gibi birtakım riskler söz konusudur. Ancak tecrübeli bir genital estetik doktoru ile söz konusu risk faktörleri ortadan kaldırılabilmektedir.

İstanbul Lazer ile Genital Bölge Estetiği

İstanbul lazer ile genital bölge estetiği işlemlerinin alanında tecrübeli doktorlar tarafından uygulanmasının yanı sıra uygulanacak lazer derecesi de tedavinin başarısı açısından büyük önem taşımaktadır.

Doğum Sonrası Oluşan İzlerin Onarımı (Perinoplasty)

Vajinal doğum sırasında, gerekli vakalarda, doğumun daha rahat gerçekleştirilebilmesi için birtakım kesiler yapılabilmektedir. Doğum esnasında söz konusu bu kesiler, yeterli derecede onarılmazsa veya iyi dikiş tekniği kullanılmazsa ya da hiç dikiş atılmazsa doğum sonrası yırtılma izleri görülebilmektedir.

Bir genital estetik sorunu olan bu doğum sonrası yırtılma izlerinin onarılması mümkündür. Onarım işlemi esnasında söz konusu skar dokuları, lokal anestezi kullanılarak kolaylıkla giderilmekte ve bu dokular, estetik görüntü sağlanacak şekilde tekrardan dikilmektedir.

Kızlık Zarı Dikimi (Hymenoplasty)

Kızlık zarı dikimi işlemi; kişinin kendi isteği, ailevi ya da toplumsal sebeplerden dolayı hastaların talep ettiği genital estetik işlemlerinden biridir.

Mons Pubis Estetiği (Dudakların Üst ve Tepe Bölgesinin Dolgunlaştırılması)

Mons Pubis Estetiği, Dudakların üst ve tepe bölgesi, dolgunlaştırılmaktadır. Bu basit diyebileceğimiz işlem sonrasında hasta, günlük yaşantısına geri döner.

Ne Aramıştınız?