Labioplasti (İç Dudak Estetiği)

İstanbul labioplasti; en sık tercih edilen genital estetik işlemleri arasında yer almaktadır. Yapılan araştırmalar sonucunda tüm dünyada en fazla talep edilen genital estetik işlemlerinden biri olan Labioplasti; genital bölgedeki iç dudak estetiği olarak da açıklanabilmektedir.

Kişilerde yaşlanma ve kişisel sebepler ile beraber genital bölgede sarkma görülebilir. Genital bölgede oluşan sarkma, kişinin psikolojisini, öz güvenini ve cinsel hayatını kötü yönde etkilemektedir. Gelişen teknoloji ile birlikte genital bölgede sarkma problemi, labioplasti ameliyatı sayesinde ağrısız şekilde giderilmektedir.

Labioplasti işleminde, iç dudakta bulunan problemlerin giderilmesi amaçlanmaktadır. Labioplasti esnasında istenmeyen düzeyde sarkmış iç dudaklardaki fazlalık bulunan dokular, alanında uzman jinekolog tarafından giderilmektedir.

Labioplasti Nedir?

İstanbul labioplasti ameliyatı nedir sorusunu cevaplamadan önce genital bölgedeki dudakları tanımlamak gerekmektedir. Genital bölgede iç ve dış dudaklar bulunmaktadır. İç dudaklar, dış dudaklar içinde yer alır ve tüysüz yapılıdır; dış dudaklar ise genital tüylerle kaplıdır ve genital sistemin en dışında yer almaktadır. Dış dudaklar hacim kaybederek şekil bozukluğuna uğrayabilmekte; iç dudaklar ise sarkarak simetrik görünümleri kaybedebilmektedir.

İstanbul labioplasti ameliyatları, şekil bozukluğuna uğrayarak hem estetik hem de işlevsel problemler yaşanabilen durumlarda uygulanmaktadır. Genital bölgenin güzel görünmesi her kadının öz güvenini artırmakla birlikte estetikten uzak bir görünüm ise öz güven eksikliğine neden olabilmektedir. Aynı zamanda söz konusu problemler, hijyenin yeterince sağlanamaması ve çeşitli enfeksiyonlara maruz kalınmasına da neden olabilmektedir.

İstanbul labioplasti; genital bölgedeki iç dudakların sarkması, dış dudakların dışına taşması, asimetrik bir görünüm oluşması sonucunda uygulanmaktadır. Kadınlar bu durumda hem psikolojik hem de işlevsel birtakım problemler yaşamakta ve labioplasti ameliyatına başvurmaktadır. Örneğin, kişi mayo ya da bikini giydiğinde genital bölgede sarkmanın olduğu görülebilmektedir ve kişinin öz güveni bu noktada kırılmaktadır. Labioplasti ameliyatı sadece fiziki bir değişim değildir, labioplasti ameliyatı ile birlikte kişiler psikolojik olarak çok daha iyi hissetmektedir.

Labioplasti ameliyatı, ‘labium’ olarak tanımlanan genital bölgedeki dudaklara estetik bir görünüm kazandırılması ve bölgedeki işlevsel problemlerin çözülmesi amacıyla uygulanmaktadır.

istanbul-labioplasti-ameliyati

labioplasti-nedir

Labioplasti Riskli mi?

Labioplasti ameliyatı, alanında tecrübeli kadın hastalıkları ve doğum uzmanları tarafından uygulanmalıdır. Genital sisteme hakim hekimler tarafından uygulanan labioplasti işlemlerinde risk oldukça minimum düzeydedir. Yaptırılacak her türlü tıbbi uygulama için alanında uzman bir doktor seçimi yapılmalıdır.

Labioplasti Nedenleri Nelerdir?

Labioplasti ameliyatına başvurma sebeplerini aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz;

 • Özgüven kaybı ve utanma yaşanması,
 • Terleme ve kötü koku,
 • Cinsel ilişki sırasında zorluk yaşanması,
 • Tahriş,
 • Vajinal enfeksiyon,
 • Hijyenin nitelikli bir şekilde sağlanamaması,
 • Dar kıyafet giyildiğinde rahatsızlık hissi.

Labioplasti Ameliyatı Kimlere Yapılır?

İstanbul labioplasti ameliyatı; genital bölgedeki dudakları sarkan, şekil bozukluğuna uğrayan 18 yaş üzerindeki her kadına uygulanabilmektedir. Bilinen aksine labioplasti ameliyatı, kızlık zarına zarar vermemektedir.

labioplasti-estetigi-nasil-olur

labioplasti-ic-dudak-estetigi-ne-kadar-surer

Labioplasti Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde labioplasti ameliyatında farklı yöntemler uygulanabilmektedir.

Labioplasti çeşitlerini şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Z plasti
 • V plasti
 • Lazer ile labioplasti
 • Wedge rezeksiyon
 • Parsiyel rezeksiyon
 • Delaminasyon
 • Yıldız labioplasti

Labioplasti Ameliyatı Fiyatları 2023

İstanul labioplasti ameliyatı fiyatlarını belirlemede uygulayıcı cerrahın tecrübesi, uygulanacak anestezi yöntemi ve hangi yöntemle işlemin gerçekleştirileceği önemlidir. Labioplasti ameliyatı fiyatları hakkında detaylı bilgi için 0 532 638 35 20 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 

Labioplasti Operasyonu Nedir?

Labioplasti basit olarak vajinanın büyük ya da dış dudakları olarak da bilinen labia majörün ya da bu dudakların hemen altında yer alan iç dudak yani labia minör cerrahi müdahale ile tamir edilmesi durumudur.

Vajina İç Dudak Neden Dışarı Çıkar?

İç dudaklar özellikle ergenliğin ardından sarkabilir. Aileden gelen kalıtsal yapı, kolajen bağ dokusunun zayıf olması ve çevresel etkenler iç dudak sarkması için önemli faktörlerdir. İç dudak sarkması durumunda yapılan labioplasti operasyonları ülkemizde ve tüm dünyada her geçen gün hızlı şekilde yayılmaktadır.

Labioplasti Ameliyatı Kaç Lira?

Bu tip operasyonların fiyatları kişinin anatomisine ve ihtiyacına, kullanılan malzemelere, yapılan anestezi türüne ve ameliyatı yapan doktor ve ekibinin tecrübesine göre değişkenlik göstermektedir. Fiyat ile ilgili en doğru bilgiyi doktor ile görüştükten sonra alabilirsiniz.

İç Dudak Estetiği Kaç Yaşında Yapılır?

İç dudak estetiği ameliyatları 18 yaş üzeri kadınlara uygulanabilmektedir. İç dudaklarda büyüme durumu, asimetrik olmayan görünüm ve doku, düzensizlik, çıkıntı ya da saplı doku uzantısı var ise bu ameliyat uygulanabilir.

Labioplasti Zevki Azaltır mı?

Labioplasti genetik estetik ameliyatlar arasında en çok tercih edilen operasyondur. Güzel bir dış genital görünüme kavuşan kadınlarda ilişki sırasında özgüven artışı, buna bağlı olarak uyarılma ve orgazmı durumunu artırmaktadır. Labioplasti zevki azaltmaz.

Labioplasti Ameliyatı Kimlere Yapılır?

İç dudakların aşırı derecede büyümesi yani hipertrofisi durumu tedaviye rağmen tekrar eden vajinal ve üriner enfeksiyonlara, iritasyona ve ağrılı cinsel ilişkiye (disparoniye) ve hareketlerde kısıtlamaya neden olduğu durumlarda labioplasti tıbbi bir zorunluluk olarak görülerek tavsiye edilebilir.

İç Dudak Ameliyatı Kaç Günde İyileşir?

Labioplasti benzeri estetik operasyonlar için genelde 3 gün, 3 hafta ve 3 ay kuralı ile ilerlenir. İlk 3 günün içerisinde ödemler çözülmeye başlar, 3. haftadan sonra ise acı, yanma, batma gibi semptomlar azalır, 3. aydan sonra da tamamen iyileşme görülür.

 

Sizden Gelenler
Hasta Yorumları
Tüm Yorumlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

vajina-estetik-ameliyatlari
Vajina Estetik Ameliyatları

İstanbul vajina estetik ameliyatları; kadın üreme bölgesindeki deformasyonların gider…

Devamını Oku
vajinoplasti-vajina-daraltma
Vajinoplasti (Vajina Daraltma)

İstanbul vajina daraltma; çeşitli nedenler ile vajina yapısında genişleme ve gevşeme …

Devamını Oku
hymenoplasti-kizlik-zari-dikimi
Hymenoplasti (Kızlık Zarı Dikimi)

Hymen halk arasında kızlık zarı olarak tanımlanmaktadır. Vajinanın giriş kısmında 1,5…

Devamını Oku

Ne Aramıştınız?